תורה ודעת

יצירת קבוצת עילית של אנשי מקצוע בתחום ההייטק בקרב גברים חרדים

הכירו את תורה ודעת

תורה ודעת יוצרת קבוצת עילית של אנשי הייטק בתוך הקהילה החרדית. היא עושה זאת על ידי תמיכה בקבוצה של צעירים מבריקים ובעלי מוטיבציה גבוהה, ומספקת להם את הכלים והמשאבים הדרושים לקבלת תואר BSc יוקרתי במדעי המחשב, למלא תפקידים מובילים בתעשייה ולהפוך למודלים לחיקוי בקהילותיהם.

תוכנית חדשנית זו מגייסת גברים חרדים, אשר מתקשים להשתלב בשוק העבודה האיכותי בין היתר בשל היעדר רקע אקדמאי רלוונטי, ומאפשרת להם להשתלב בלימודי הנדסה ומדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים – אחד המוסדות האקדמיים המובילים בעולם. תורה ודעת יוצרת אקוסיסטם חברתי ואקדמי המגשר על פערי השכלה, מצמצם את אחוזי הנשירה באוניברסיטה מ-46% ל-6% ומביא את הסטודנטים החרדים לרמה של חבריהם לכיתה. כל זאת, תוך מיצוי סיכויי ההצלחה שלהם והכנתם לתפקידים מובילים בתעשיית ההייטק.

dots

An Echoing Impact

66

1st, 2nd, 3rd year computer science students at HBRU

90%

participant retention

3%

dropout rate - down from 46% before Tora V’Daat

Zero

noticeable performance gap compared to other students

מדוע תורה ודעת

סקירה כללית

תוכנית תורה ודעת מיישרת קו ומאפשרת לגברים צעירים חרדים להתגבר על פערי השכלה (ביחס לאוכלוסייה הכללית), להשיג תואר ממוסד אקדמי יוקרתי ולהשתלב בתפקידים מבוקשים בתעשיית ההייטק הישראלית.

כדי להדריך את המשתתפים בתואר ראשון מאתגר במדעי המחשב, חברה התוכנית לאוניברסיטה העברית לצורך יצירת סביבת למידה תומכת המותאמת לצרכיהם הייחודיים של סטודנטים אלה. התוכנית מספקת תמיכה אקדמית, חברתית וכלכלית לסטודנטים ומסייעת להם להתמקד בסיום התואר בהצלחה. ואולם תוכנית זו אינה מסתפקת בהכשרה מקצועית בלבד, אלא מציעה תמיכה מגוונת, כולל חונכות על ידי צעירים מהקהילה שכבר השתלבו בתעשייה, היכרות עם עולם ההייטק על ידי התנסות מעשית וחשיפה ישירה לעולם העבודה בתעשיית הטכנולוגיה, ושיפור כישורי האנגלית בתוכנית ייעודית מזורזת. מאמצים אלה הוכיחו כי הם מפחיתים את שיעורי הנשירה, מצמצמים את פערי החינוך ומביאים את הסטודנטים החרדים לרמה של חבריהם לכיתה מהאוכלוסייה הכללית.

What Graduates, Employers & Community Members Are Saying

צרו קשר

למידע נוסף על פורטלנד ישראל או להצטרפות לפעילויות שלנו

    פורטלנד ישראל
    הטחנה 1 כפר-סבא, מגדל מניבים, קומה 7

    תפריט נגישות